Założyciele

Wo Token został oficjalnie uruchomiony 12 grudnia 2018 roku w Chinach, a cały multi-ekosystem został zbudowany przez programistów z zespołu 1WorldBlockchain, specjalizujących się w dostarczaniu technologicznych rozwiązań opartych o blockchain.

Zespół 1WorldBlockchain:

Edward Ng
dyrektor generalny
Waiki Hui
Dyrektor Techniczny
David Jacobs
dyrektor strategi biznesowej
Jude Huang
Dyrektor interfejsu użytkownika

Po opracowaniu platformy WuToken nastąpiło przeniesienie praw użytkowych przez 1WorldBlockchain na rzecz japońskiej giełdy Neraex. Neraex, dostrzegając ogromny potencjał platformy Wo Token nabył cały ekosystem blockchain w październiku 2018 roku.

Przykładowy obrót za ostatnie 24h. Statystyka dostępna na CoinMarketCap.

Wo Token jest zarejestrowany w dwóch różnych jurysdykcjach: w Singapurze jako WOR FUNDATION LTD i na Wyspach Dziewiczych jako WoToken Limited. Dokumenty rejestrowe:

W najbliższych planach firmy jest wystąpienie o polską licencję finansową w KNF. Potwierdzeniem tych starań jest założenie w Polsce w styczniu 2019 roku spółki z o.o. o nazwie: WOTOKEN LIMITED SP. Z O.O.

W poniższym filmiku na konferencji “Unblock Community”, która w dniach 9-10 września 2018 roku odbyła się w Hong-Kongu, Edward Ng przedstawia projekt Wo Token: